Kutsu Sosiaalitieteiden klubi ry:n sääntömääräiseen syyskokoukseen 23.11.2021

Hyvä Sosiaalitieteiden klubi ry:n jäsen,
Tervetuloa yhdistyksen sääntömääräiseen syyskokoukseen tiistaina 23.11. klo 18 Mauno Koivisto -saliin (Pub1)! Saavuthan ajoissa paikalle, jotta kokous voi alkaa ajallaan. Syyskokouksessa hyväksytään toimintasuunnitelma ja talousarvio toimikaudelle 2022 sekä valitaan hallitus ja muut toimijat vuodelle 2022. Toimintasuunnitelma ja talousarvio lähetetään klubin postituslistalle viikkoa ennen kokousta.
Sinun on oltava Sosiaalitieteiden klubin jäsen asettuaksesi ehdolle tai äänestääksesi kokouksessa. Jäseneksi voit liittyä lähettämällä nimesi, kotipaikkakuntasi ja opintojen aloitusvuotesi varapuheenjohtaja Essi Hyytiäiselle (essi.m.hyytiainen[a]utu.fi).
Mikäli et pääse osallistumaan kokoukseen, mutta haluat asettua ehdolle, voit lähettää vapaamuotoisen esittelyn itsestäsi hallitukselle (sosiaalitieteidenklubi[a]utu.fi) tai suoraan puheenjohtaja Iida Sarellille (iida.s.sarell[a]utu.fi). Esittelyn tulee olla lähetettynä viimeistään 23.11. klo 16. Ilmoita esittelyssäsi nimesi, yhteystietosi sekä haettava pesti. Kirjaa esittelyyn myös perustelut sekä mahdollinen aiempi kokemus.
Kokoukseen on mahdollista myös osallistua tarpeen tullen etänä. Mikäli haluat osallistua kokoukseen Zoom-yhteyden välityksellä, ole yhteydessä allekirjoittaneeseen.
Kokouksen esityslista
Sosiaalitieteiden klubi ry:n sääntömääräinen syyskokous
Aika: 23.11.2021 klo 18
Paikka: Mauno Koivisto -Sali (Pub1), Assistentinkatu 7, Publicum 1. kerros, 20014 Turun yliopisto
  1. Kokouksen avaus
  2. Laillisuus ja päätösvaltaisuus
  3. Kokouksen järjestäytyminen
  4. Esityslistan hyväksyminen kokouksen työjärjestykseksi
  5. Ilmoitusasiat
  6. Valitaan hallitus ja muut toimijat vuodelle 2022
  7. Valitaan kaksi toiminnantarkastajaa ja heille varatoiminnantarkastajat
  8. Vahvistetaan toimintasuunnitelma, tulo- ja menoarvio sekä jäsenmaksun suuruus seuraavalle kalenterivuodelle 2022
  9. Muuta esille tullutta asiaa
  10. Kokouksen päättäminen
Nähdään syyskokouksessa!
Sosiaalitieteiden klubin hallituksen puolesta,
Iida Sarell
Puheenjohtaja
Sosiaalitieteiden klubi ry

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top